نتایج عمل رینوپلاستی :

نتایج عمل رینوپلاستی کبودی پلک ها بعد از عمل بستگی به حساسیت پوست به ضربه و استفاده از یخ دارد. در صورت ایجاد کبودی، طی ۱۰ تا ۱۴ روز رفع خواهد گردید.

تا دو ماه قسمت اعظم ورم برطرف می شود و در آن زمان می توانید ظاهر بینی خود را ارزیابی نمایید. مقدار اندکی ورم باقیمانده بتدریج با گذشت زمان رفع خواهد شد. شکل نهایی بینی در نمای نیمرخ یک سال و در نمای رخ یک و نیم سال بعد از عمل مشخص خواهد شد. البته سرعت کاهش ورم بستگی به نوع پوست فرد و میزان مراقبت نیز دارد. به عنوان مثال در بینی های با پوست ضخیم (اصطلاحا گوشتی) ممکن است تا سه ماه ورم شدید باشد.

بینی های گوشتی را نمی توان خیلی باریک نمود. با این حال، در صورتی که در غضروف ها و استخوانها مشکلی وجود داشته باشد، بینی با عمل تغییر خواهد کرد.

بعد از عمل ممکن است تا مدتی در تنفس از بینی مشکل داشته باشید. قسمت اعظم این مشکل با برداشتن آتل برطرف می شود. با کاهش ورم راه هوایی و تمیز کردن بینی با شستشو، تنفس از بینی راحت تر خواهد شد.

طی ۳-۲ ماه بعد عمل نوک بینی پایین می آید. به همین دلیل، حین عمل نوک بینی کمی بالاتر از حد مورد انتظار برده می شود. البته نوع ماساژ بعد عمل در میزان پایین افتادن نوک بینی موثر است.

مشاهده  اطلاعات لازم در مورد عمل بینی در مشهد