بالا بردن سینه (ماستوپکسی)

عمل بالا بردن سینه (ماستوپکسی) در افرادی انجام می شود که دچار افتادگی و شلی سینه ها می باشند. عمل بالا بردن سینه به تنهایی در افرادی انجام می شود که قصد تغییر سایز سینه ندارند. در افرادی که قصد کوچک یا بزرگ تر کردن سینه نیز دارند این عمل قابل انجام است. در افرادی که سابقه حاملگی یا تغییر وزن زیادی داشته اند و افتادگی و شلی شدید سینه دارند، می توان عمل پروتز سینه و بالا بردن سینه را همزمان انجام داد.

در عمل ماستوپکسی، برشی دور هاله سینه زده می شود. بسته به مورد، ممکن است نیاز به برشی نیز از زیر هاله به سمت پایین وجود داشته باشد و ممکن است برش افقی زیر سینه نیز برای برداشتن پوست اضافه لازم باشد. در مورد برش ها با پزشک خود مشورت کنید. در این عمل، نوک سینه بالا برده می شود و در صورت نیاز سایز هاله کوچک تر می شود. پوست اضافه و شل سینه نیز برداشته می شود. بلافاصله بعد از عمل متوجه تغییرات خواهید شد گرچه بسته به تکنیک عمل ممکن است مدتی صبر تا کسب نتیجه طبیعی نهایی نیاز باشد.

عمل زیبایی بالا بردن سینه یک عمل جراحی می باشد که توسط فوق تخصص جراحی پلاستیک در یک مرکز دارای اتاق عمل مجهز با شرایط استریل و متخصص بیهوشی با تجهیزات بیهوشی عمومی و تخت بستری انجام می گردد. بسته به روش مورد نیاز، عمل حدود یک تا سه ساعت طول می کشد و ممکن است نیاز به یک شب بستری داشته باشد. معمولا در روشهای جدید، درن گذاشته نمی شود.

بهتر است شب اول بعد از عمل (پس از رفع تهوع) از غذاهای سنگین اجتناب کنید. از روز بعد، منع خاصی از نظر غذا ندارید. بعد از عمل مقداری درد دارید که البته خیلی شدید نمی باشد. با این حال توصیه می شود چند روز اول کارهای سنگین انجام ندهید و بسته به نوع عمل تا یک هفته مرخصی از کار را در نظر داشته باشید.

پس از عمل توصیه می شود یک سوتین نخی یا کشی بپوشید و بهتر است که از جلو باز و بسته شود. استفاده از سوتین های طبی ارجح است. پانسمان ها را روز در میان تعویض کنید. به جای چسب زدن، می توانید گازهای استریل را با سوتین در محل خود نگه دارید. تا اولین ویزیت ۷ تا ۱۰ روز بعد عمل حمام نروید. توصیه می شود تا دو ماه بطور دائم از سوتین استفاده کنید.

مشاهده  اطلاعات لازم در مورد عمل بینی در مشهد